Een ander jaar een andere trend

Het is moeilijk bij te houden. Het is veilig om te zeggen dat er al een heleboel hete designelementen fulfilmentcrowd hebben waargenomen in vele websites tot nu toe dit jaar. De meeste van deze ontwerpen zijn een voortzetting en ontwikkeling van de trends van vorig jaar, maar er zijn ook enkele nieuwe honden in de stad. Bijvoorbeeld, "dark mode" zal enorm zijn en er is een enorme push voor 3D elementen.

Kijk eens naar enkele van de favoriete trends in het ontwerp van websites voor 2020 en de voordelen van het toepassen van deze trends op uw eCommerce website.

Donkere modus ontwerp

Ja, het werd hierboven genoemd als een newbie voor 2020- maar wat is precies de donkere modus?

Veel apps hebben nu een 'Dark mode' optie en het lijkt erop dat veel gebruikers voor deze stijl kiezen. Het is gemakkelijk te zien waarom, met tal van voordelen van enorm besparen op de levensduur van de batterij om te helpen stoppen met droge, pijnlijke ogen van het kijken naar een helder scherm de hele dag. Het zou natuurlijk niet lang duren voordat de ontwerpers dit zouden merken, dus het is geen verrassing dat dit een websitetrend is geworden voor 2020.

Wat maakt het ontwerp van de "dark mode" zo goed? De donkere interface is uitgebalanceerd met heldere elementen en eenvoudige, goed leesbare typografie. De 'dark mode', die mysterieus en nieuwsgierig aanvoelt, biedt iets heel anders. Het biedt geweldige mogelijkheden voor het presenteren van fotografie, statistieken en grafieken, waardoor de gebruiker gedwongen wordt zich te fixeren op het betreffende element.

Bekijk hieronder enkele van de favoriete voorbeelden van fulfilmentcrowd:

Metal & Gas maken gebruik van hun dramatische donkere fotografie in combinatie met vette tekst die echt de pagina laat zien waarom hun op maat gemaakte auto's de beste zijn.

MetalandGas

Terwijl onze eigen klant Bear Grylls een levendig oranje gebruikt voor hun oproep tot acties en verkooppromoties, barsten ze van het scherm, samen met de donkere achtergrond die hun productfotografie aanvult. Bekijk de video hieronder.

Het breken van typografische regels en overlappende lagen

2020 heeft ons een heleboel website-ontwerpers gebracht die de traditionele typografische regels overtreden. We hebben dit alleen maar eerder gezien in print, met ontwerpers als David Carson die bekend staan om deze stijl. Maar nu lijkt het breken van de typografische regels een snel evoluerende trend te zijn voor het ontwerpen van websites.

De vervulling van het publiek heeft voortdurend gemerkt dat er nogal wat typografieregels worden overtreden, door oneven afstanden, maten, overlappende lagen, lijnafstanden en breuken op de verkeerde plaatsen. Opstandig zijn en de regels breken kan een aantal interessante ontwerpen en UI voor uw site maken, maar vergeet niet het belangrijkste: uw gebruikers moeten in staat zijn om te begrijpen wat u zegt.

Hier zijn de favorieten voor dit jaar:

Cromier

Cromier

Als je op Cromier komt, dan straalt dat alleen maar stijl uit en voelt iedereen zich trendy, ze hebben hun lagen over elkaar heen gespijkerd en gebruiken gewaagde titels voor hun producten.

Boundary Supply moet een van de meest interessante product lijst pagina's die we hebben gezien in een lange tijd, met gecentreerde titels en overlappende lagen. Zelfs met dit alles heeft de pagina nog steeds een simplistische lay-out met de oproep tot actie duidelijk en de inhoud gemakkelijk te lezen. Probeer hun volledige productlijst eens te bekijken voor inspiratie - hun pagina is werkelijk uniek van boven naar beneden.

3D alles

Maak je geen zorgen. 3D alles betekent niet dat al uw websitegebruikers de funky 3D-bril moeten bezitten en dragen, driedimensionale beelden voegen grote diepte en realisme toe aan uw site. Deze trend werd eind vorig jaar een grote hit en zal pas in 2020 groter worden, dus verwacht er nog veel meer van te zien.

3D-ontwerp binnen uw website verbetert de betrokkenheid door middel van een aantal echt spannende productlijstpagina's, geeft uw producten een meer levensecht gevoel en vergroot de interesse voor de gebruiker op uw site.

Enkele van de favorieten van fulfilmentcrowd's worden hieronder getoond:

Rimowa’s site is futuristisch en 3D vanaf de startpagina tot aan de productlijst. Elk element op de productpagina is interactief, geeft een volledig 360-graden 3D beeld en maakt het mogelijk om het product aan te passen. Bekijk de video of bezoek de site om meer te zien.

3D-elementen lopen door de hele website van Google. Om hun innovatieve producten en al hun spannende functies te laten zien, gebruiken ze de 3D-stijl.

GoogleNest

 

Minimalistische navigatie

Dankzij de draagbare technologie worden apparaten steeds kleiner; website-ontwerpers moeten nu steeds kleiner denken aan mobile-first en nog kleiner binnen hun ontwerpen. Het gebied dat hier het meest door wordt beïnvloed is de site navigatie. We hebben gemerkt dat de navigatie eenvoudiger, gestripter en beknopter wordt om in te spelen op deze verschuiving in de consumententechnologie. Minimalistische navigatie heeft alles te maken met gebruiksvriendelijkheid: hoe minder de gebruiker moet nadenken over bewegen, hoe meer tijd hij of zij doorbrengt met de inhoud van de site.

Deze trend is een enorme stap voor de meeste websites van mensen en klinkt misschien riskant, maar het is eigenlijk heel logisch. De meeste gebruikers komen naar uw site via een zoekmachine of een betaalde advertentie, minder navigatie zorgt voor een directer pad en meer controle over de reis van een gebruiker op de site, waardoor ze zich meer met het ontwerp en uw producten kunnen bezighouden.

Er zijn zoveel websites die deze trend nu overnemen en met een rijkdom aan verschillende implementatiestijlen, kijk eens naar de favorieten van fulfilmentcrowd en waarom.

Cromier

Cromier

Mowellens heeft een verkorte nevennavigatie gemaakt, waardoor hun site alles over het product en de beelden kan bevatten. Ze hebben enorme interactieve opvallende foto's gebruikt op hun hele site, waardoor de reis van de gebruiker van begin tot eind spannend blijft.

Misela maakt gebruik van een volledig scherm navigatie om de basis winkel links vast te houden, maar van de screenshot kunt u zien dat ze uw navigatie-opties al hebben gedefinieerd met behulp van de hoofdhomepage beelden en call to actions. Dit laat zien hoe u de reis van de gebruiker kunt maken en beïnvloeden, door hem of haar te wijzen op 'shop now', wat voor een eCommerce site altijd het eindspel is.

Wat doet u met al deze informatie?

Trends komen en gaan en ja, we moeten altijd de laatste trends in de gaten houden, maar betekent dit dat het implementeren van elk van deze trends een concurrentievoordeel oplevert?  Nee... dat doet het niet.

De belangrijkste punten uit dit artikel zijn het onthouden van uw merk, waar u voor staat en het doel van uw product voor de consument. Uw website is uw hulpmiddel om dit te weerspiegelen! Als er een trend op de lijst staat waarvan u het uiterlijk mooi vindt, wat is dan de reden om die te implementeren en sluit die aan bij uw merk? Het kan niet alleen zijn omdat u het leuk vindt, er moet ook een voordeel zijn voor uw websitegebruikers. Denk altijd, draagt deze design trend bij aan de gebruiksvriendelijkheid van mijn klanten? Hun beste beleving van uw merk moet altijd het doel zijn.

Heeft u onze hulp nodig of wilt u meer weten over onze diensten? Probeer een van de onderstaande links en neem vandaag nog contact op met een lid van het team.

CONTACT  

Hier om te helpen

Ons team is er voor u

Als u vragen heeft of wilt praten met een lid van ons team, laat dan hieronder uw gegevens achter en wij nemen zo spoedig mogelijk contact met u op

fulfilmentcrowd heeft de contactinformatie die u ons verstrekt nodig om u op de hoogte te houden van onze fulfilmentdiensten en technologie. U kunt zich op elk gewenst moment afmelden voor deze communicatie. Voor informatie over hoe u zich kunt afmelden, evenals onze privacy praktijken en toewijding aan het beschermen van uw privacy, kunt u onze privacybeleid pagina bekijken.