Het ‘Attenborough Effect’

Voor mede-oprichter Alex Stewart kwam de inspiratie voor het milieubewuste merk OneNine5 uit een bron die de rest van de natie schokte; in oktober 2017 was hij getuige van de enorme massa's plastic afval die in onze oceanen werden gedumpt, zoals gedocumenteerd door David's Attenborough's Blue Planet serie. Deze inspiratie kwam tot uiting in actie toen Alex en zijn mede-oprichter Andy, die een lang weekend door de luchthavenbeveiliging reisden, geschokt waren door het aantal heldere vloeistofzakken voor eenmalig gebruik die door passagiers werden opgehaald om aan het eind van hun vakantie te worden weggegooid.

Vastbesloten om golven te maken in de luchtvaart- en reisindustrie en de geschatte 150 miljoen doorzichtige wegwerpzakken die jaarlijks door Britse reizigers worden gebruikt te verminderen, werd OneNine5 geboren. Genoemd naar het aantal landen in de wereld en de passie van het paar voor stijlvolle maar functionele reisaccessoires, gingen de oprichters aan de slag met een direct-to-consumer business model.

Niet zo vlak en eenvoudig

De OneNine5 waszak, gemaakt van gerecycled plastic en in eerste instantie verkrijgbaar in 3 kleuren, is goed ontworpen en grondig onderzocht. In feite heeft het duo uitgebreide onderzoeken uitgevoerd op drie van de grootste luchthavens in het Verenigd Koninkrijk voordat het samen met hun productontwerpers uit Shoreditch werd ontwikkeld. We vroegen of Alex voorziet dat de Britse wetgeving vergelijkbaar is met de 10p plastic zakkenheffing die wordt toegepast op luchthavens om het plasticprobleem aan te pakken. Hij geeft commentaar: "We hebben allemaal innovaties en vooruitgang gezien om plastic voor eenmalig gebruik aan te pakken binnen de kruideniers- en cosmetica-industrie. Helaas loopt de luchtvaart- en reisindustrie achter. Wij geloven dat het de wetgeving is die uiteindelijk zal leiden tot echte verandering en dat er mandaten nodig zijn om plastic afval aan te pakken om luchtreizigers te motiveren hun gewoontes te veranderen. Tot die tijd is het aan bedrijven als het onze om duurzame reisalternatieven aan te bieden aan consumenten die een vergelijkbaar standpunt hebben over de aanpak van de plastic crisis".

"OneNine5 is een slanke onderneming, dus tijd en middelen zijn net zo waardevol voor ons als geld. Het platform van fulfilmentcrowd automatiseert razendsnel elke fase van het proces, van de bestelling tot en met de pick-up en verzending." - Alex Stewart, Founder 

 

Duurzame scheepvaart voor schaalbare groei

Na de afronding van het productontwerp en de productie in december 2018 is OneNine5 op zoek gegaan naar een betrouwbare en snelle leverancier voor het verzamelen, verpakken en afleveren van bestellingen van klanten via hun Shopify website. Het selectieproces was gebaseerd op een breed scala aan criteria waaraan uiteindelijk, naarmate Alex verder ging, de fulfilmentcrowd kon voldoen: Terwijl we zochten, voelden veel andere aanbieders zich te complex of deelden ze niet echt onze ondernemingszin, maar het aanbod van fulfilmentcrowd van 'geen contracten, geen minimums' was perfect voor OneNine5, omdat het ons de cashflow en ruimte gaf om aan de slag te gaan. Er hing geen grote financiële betrokkenheid om onze nek, maar tegelijkertijd hadden we vanaf het begin capaciteit en concurrerende internationale verzendkosten, waardoor we vrij waren om in ons eigen tempo te schalen". Omdat duurzaamheid voorop staat en centraal staat in hun hele bedrijfsmodel, was het ook van cruciaal belang om samen te werken met een leverancier die zich toelegt op milieuvriendelijke oplossingen. Het was hier dat Alex leerde van het toonaangevende Lorax-initiatief van fulfilmentcrowd:

"Het assortiment biologisch afbreekbare verpakkingen van fulfilmentcrowd, in het bijzonder hun duurzame alternatief voor noppenfolie, is een aanvulling op onze op maat gemaakte recyclebare eCommerce verzenddozen en voldoet aan ons streven naar echt plastic-vrije verpakkingen. Nu het ordervolume blijft groeien en we onze activiteiten opschalen, geeft het ons vertrouwen om samen te werken met een gelijkgestemd bedrijf."

 

custom-packaging-sustainable-onenine5

Een snel proces

Een naadloos en efficiënt fulfilmentproces was voor OneNine5 ook absoluut cruciaal als het gaat om de levering en de klantervaring. Alex zag in dat dit afhing van het inzetten van de beste vervullingstechnologieën. Het ultieme bewijs van deze samenwerking was op het juiste moment. In december 2019 werd de waszak van OneNine5 op korte termijn live geadverteerd voor een miljoen televisiekijkers op This Morning's Eco-Friendly Gift Guide. Met weinig waarschuwing en een vloedgolf aan orders, ging de menigte in real-time aan de slag, waarbij elke order zonder aarzeling werd verwerkt en verzonden naar een opgewonden menigte van nieuwe OneNine5.

Spannende nieuwe bestemmingen

De toekomst ziet er rooskleurig uit voor OneNine5. Alex zelf vervult als 'partner voor groei' het publiek met munten terwijl ze de internationale lancering van hun producten verkennen, te beginnen met Noord-Amerika, de grootste eCommerce markt ter wereld. De conclusie is dat de meeste van hun verlaten kassa's uit de VS komen vanwege de dure verzending en langere levertijden. OneNine5 wil de verkoop stimuleren door te leveren vanuit het centrum van fulfilmentcrowd's Canal Place in Los Angeles. De unieke reeks personalisatiediensten van fulfilmentcrowd zijn ook een spannende nieuwe kans voor OneNine5 en iets waarmee het merk zich verder zal kunnen onderscheiden van de concurrentie. Het is de bedoeling om vanaf het voorjaar van 2020 te beginnen met het aanbieden van monogrammen voor waszakken. Met tal van spannende nieuwe mogelijkheden, en op het hoogtepunt van hun internationale potentieel als een gevestigd eCommerce merk, zijn we hier bij fulfilmentcrowd verheugd om OneNine5 te blijven ondersteunen bij elke succesvolle toekomstige onderneming die ze aangaan.

 

Hier om te helpen

Ons team is er voor u

Als u vragen heeft of wilt praten met een lid van ons team, laat dan hieronder uw gegevens achter en wij nemen zo spoedig mogelijk contact met u op

fulfilmentcrowd heeft de contactinformatie die u ons verstrekt nodig om u op de hoogte te houden van onze fulfilmentdiensten en technologie. U kunt zich op elk gewenst moment afmelden voor deze communicatie. Voor informatie over hoe u zich kunt afmelden, evenals onze privacy praktijken en toewijding aan het beschermen van uw privacy, kunt u onze privacybeleid pagina bekijken.