Internationale vrouwendag 2021

Vandaag is het Internationale Vrouwendag en dit jaar is het thema: kies ervoor om vooroordelen uit te dagen en zo bij te dragen tot een wereld waarin mannen en vrouwen gelijk zijn. Deze dag is een jaarlijks evenement dat iedereen oproept om samen te komen en de sociale, economische, culturele en politieke successen van vrouwen te vieren. Het is ook een gelegenheid om mensen bewust te maken van de vooroordelen waarmee vrouwen over de hele wereld nog steeds te maken hebben en een oproep tot actie om te strijden voor gelijkheid.

IWD21InternationalWomensDay-portrait-purpleonwhite

Kampioen vrouwelijke ondernemers

Dit jaar zet fulfilmentcrowd zich in voor het harde werk, de vastberadenheid en de spirit van vrouwelijk opgerichte eCommerce bedrijven. In een sector die nog steeds stereotiep door mannen wordt gedomineerd, gaan we om de tafel zitten met vrouwelijke ondernemers die het glazen plafond in de eCommerce wereld hebben doorbroken. We bespreken onderwerpen als seksuele intimidatie, universele kinderopvang en de vooroordelen die de maatschappij heeft over het succes van vrouwen en wat we kunnen doen om vrouwen meer gelijke kansen te bieden.

Uit onderzoek blijkt bijvoorbeeld dat er nog steeds een groot aantal ongelijkheden bestaat in het opstartspel:

  • Vrouwen van kleur worden dubbel zo vaak geconfronteerd met seksisme en racisme in het opstartspel (The Guardian)
  • Slechts 32% van het mkb in het Verenigd Koninkrijk is in handen van vrouwen (UENI 2020)
  • Door vrouwen geleide bedrijven ontvangen aanzienlijk minder financiering dan door mannen geleide bedrijven gedurende hun hele traject, wat een belemmering vormt voor bedrijven om op te schalen. (Alison Rose Review, 2019)
  • 30% van de vrouwen vindt dat er een gebrek is aan mentoren, gemeenschap, sponsoring en hulp als het gaat om ondernemerschap. (Alison Rose Review, 2019)
  • Vrouwen worden in hoge mate getroffen door "The Motherhood Penalty", die ertoe kan leiden dat vrouwen tot 39% van hun levensinkomen verliezen als ze slechts één jaar niet werken. (Forbes 2021)
  • Slechts 2,8% van risicokapitaal gaat naar door vrouwen geleide start-ups (WomenWhoTech)

Deze bevindingen laten een aantal gebieden zien waarop we in de maatschappij beter kunnen doen om gelijke kansen voor vrouwen in het bedrijfsleven te creëren. Zoals het creëren van ondersteunings- en mentornetwerken en het koesteren van positieve rolmodellen voor jonge ondernemers om na te streven. Daarnaast moet er meer aandacht komen voor de 'moederschapstraf' om te voorkomen dat vrouwen te bang zijn om een gezin te stichten en voor de financiële gevolgen die dit heeft voor hun carrière.

 

Sara

 

Sara Aguiler, Real Ketones – Founder

 

Sara's kracht en vastberadenheid zijn geïnspireerd door haar oude baas Maureen Burns. Sara merkt op dat Maureen als directeur van een groot bedrijf met veel discriminatie te maken kreeg. Ze herinnert zich dat verkopers vroegen om met een 'beslisser' te spreken nadat ze hun aanbiedingen had afgewezen, waardoor haar ervaring en autoriteit volledig werden ondermijnd.

Top Tip: Sara's beste tip in soortgelijke situaties tijdens vergaderingen is: "Blijf je mannetje staan, ga rechtop zitten en spreek openhartig."

Sara is 36 en voelt verfrissend genoeg niet de maatschappelijke druk om kinderen te krijgen, maar heeft wel sympathie voor degenen die dat wel doen. Ze is het met veel andere vrouwen eens dat kinderopvang enorme persoonlijke en financiële obstakels kan opwerpen voor vrouwen die hun carrière willen voortzetten en dat er meer moet worden gedaan voor universele kinderopvang.

www.ketosupplements.co.uk

 

Caroline

 

Caroline Duckett, Apolina – Founder

 

Ondernemer, creatieveling en moeder van twee kinderen Caroline is de oprichter van het bohemien kinderkledingmerk Apolina. Ze werkte eerder voor Topshop in een functie die ze geweldig vond, totdat ze terugkwam van zwangerschapsverlof en werd overgeplaatst naar de zwangerschapsafdeling en niet 'cool' genoeg werd bevonden om op haar vorige afdeling te werken.

Caroline runt nu haar eigen zaak die geïnspireerd is door haar liefde voor reizen en de natuur. Ze citeert: "Elk stuk is bedoeld om te worden doorgegeven aan toekomstige generaties als een erfstuk en een herinnering aan gekoesterde jeugdherinneringen."

www.apolina-kids.com

 

Daisy

 

 Daisy Connor, City Survivor - Founder 

 

Daisy heeft meer dan 10 jaar ervaring als voedingsdeskundige en heeft samengewerkt met de grootste gezondheids- en welzijnsklinieken en detailhandelaars van het Verenigd Koninkrijk. Nu is ze de trotse eigenaar van City Survivor, een supplementenmerk dat helpt de gezondheid te verbeteren van mensen met een druk leven, waaronder zijzelf. Daisy gebruikt alle producten zelf.

In haar vorige functies heeft ze echter te maken gehad met denigrerende opmerkingen van mannelijke collega's die vragen stelden als wanneer ze met hen naar bed zou gaan. Daarnaast heeft ze te maken met ongemakkelijke werkomstandigheden door een ontevreden werknemer die niet blij was dat zij zijn manager was, ondanks haar uitgebreide ervaring.

www.citysurvivor.co.uk

 

Erika

 

Erika Tamayo, Hermosa – Founder

 

Gelukkig kiest Erika, oprichtster van het lifestyle- en proteïnepoedermerk Hermosa ervoor om "uit te stijgen boven de zee van gelijksoortigheid" en omringt ze zichzelf met vrouwelijke collega-ondernemers om haar geïnspireerd te houden. Erika heeft een lange weg afgelegd van het lastig gevallen worden door mannen op straat tijdens haar eerste baan als verkoopster van waterfilters, van deur tot deur.

Favoriete Quote: "Wees de CEO met wie je moeder wil dat je trouwt" - Cher

Erika herinnert zich echter dat een mannelijke interviewer haar eerder vroeg hoe ze de zorg voor haar kinderen zou combineren met de veeleisende werktijden. Het was onwaarschijnlijk dat dit ooit aan een man zou worden gevraagd, en Erika draaide de vraag dapper om naar de interviewer, waarop hij glimlachte en wegkeek. Fast forward naar vandaag en ze is nu de directeur van Hermosa Protein.

www.livehermosa.com

Vier samen met ons Internationale Vrouwendag 2021 en zet de successen in de kijker van enkele van onze geweldige vrouwelijke pioniers die de eCommerce sector te bieden heeft. Houd onze sociale kanalen de komende week in de gaten om meer te lezen over hun #ChooseToChallenge-verhalen. 

Hier om te helpen

Ons team is er voor u

Als u vragen heeft of wilt praten met een lid van ons team, laat dan hieronder uw gegevens achter en wij nemen zo spoedig mogelijk contact met u op

fulfilmentcrowd heeft de contactinformatie die u ons verstrekt nodig om u op de hoogte te houden van onze fulfilmentdiensten en technologie. U kunt zich op elk gewenst moment afmelden voor deze communicatie. Voor informatie over hoe u zich kunt afmelden, evenals onze privacy praktijken en toewijding aan het beschermen van uw privacy, kunt u onze privacybeleid pagina bekijken.