85% van de bedrijven gebruikt tegenwoordig video-gebaseerde content als marketingtool, wat geen verrassing is, gezien hoe goed een creatieve, korte video een publiek kan boeien... zelfs in 15-90 seconden!

Met de opkomst van TikTok en zijn 1 miljard gebruikers, is het logisch dat 85% van de bedrijven videocontent gebruikt als marketingtool. Het creëren van korte, snelle en dynamische video-gebaseerde content is super voordelig in termen van het verbinden met uw publiek op een manier die alleen beelden niet meer lijken te doen. 

Likes, views, comments en shares, het telt allemaal mee voor het succes van je marketingstrategie, dat spreekt voor zich, maar hoe kun je TikTok het beste gebruiken om je eCommerce marketingstrategie een boost te geven? Als je jezelf deze vraag stelt, denken we dat we je kunnen helpen. 

Hier zijn slechts een paar inzichten in hoe TikTok voor je kan werken, wat je doelen ook zijn en in welke fase je je ook bevindt.

TikTok and eCommerce- how can it work for you 2TikTok and eCommerce- how can it work for you 3

Hashtags

Eerst en vooral: Hashtags! We kennen ze, we houden ervan en het succes van je TikTok video hangt ervan af. Voordat je op de publish-knop klikt en je prachtige creatie met de wereld deelt, neem dan van tevoren even de tijd om te kijken welke hashtags op dit moment hot zijn. Het toevoegen van een of twee trending hashtags aan de mix is zeker een goed begin, vooral als je het gevoel hebt dat het stimuleren van de naamsbekendheid van je bedrijf een belangrijk doel van je is.

Hashtags op TikTok zorgen ervoor dat je video en je bedrijf ontdekt worden door gebruikers op hun 'Voor jou'-pagina, maar dat is niet de enige plek waar je publiek je kan ontdekken. De ontdekkingspagina van TikTok is een wonder - met segmenten gewijd aan populaire geluiden, filters en hashtags. Trending hashtags zijn dus zeker aan te raden, maar als je een campagne hashtag hebt of je wilt hashtags gebruiken die relevant zijn voor jouw product, dienst of sector, ga er dan voor! De TikTok wereld ligt voor het grijpen.

Betaalde advertenties

Vervolgens hebben we het over betaalde marketing en advertenties. TikTok is een geweldig advertentieplatform voor uw bedrijf om een veelheid van redenen. Ten eerste is het platform aanwezig in meer dan 150 markten in 75 talen. Dit biedt u en uw e-commerce bedrijf de mogelijkheid om te zweven in verschillende markten over de hele wereld en het vinden van nieuwe doelgroepen die je misschien moeite hebben gehad om eerder te bereiken. 

Een ander aspect van TikTok advertenties waarvan wij denken dat je het geweldig zult vinden, is het feit dat de interface van TikTok de mogelijkheid voor gebruikers optimaliseert om goede content te ontdekken en eigenlijk prioriteit geeft aan goede content boven al het andere. Het is een full-screen, meeslepende ervaring zonder andere afleidingen op het scherm; alleen de gebruiker en jij. Dit brengt een menselijk, één-op-één element naar betaalde advertenties waarvan wij denken dat u dit ook naar uw publiek wilt brengen.

De trends bijhouden

Het is belangrijk om in de gaten te houden welke content viraal gaat - vooral als je regelmatig content creëert voor je eCommerce marketing strategie - soms kan de inspiratie een beetje opdrogen! 

Geluiden op TikTok zijn net zo belangrijk als hashtags, ze kunnen ook viraal gaan. Voornamelijk omdat ze synoniem zijn met een bepaalde video trend, zoals een dag uit het leven of een achter-de-schermen video. 

Een laatste weetje over trends is dat trending challenges een geweldige manier zijn om een publiek aan je te binden via relatable content - maar ook om de naamsbekendheid te vergroten en misschien zelfs viraal te gaan. Zodra het aantal views en volgers een bepaald niveau hebben bereikt, kun je zelfs een challenge starten als onderdeel van een meeslepende socialscampagne. Dus, ga je gang en hop op de TikTok trends, ze kunnen uw merk viraal sturen!

Integreer TikTok nu in uw marketingstrategie!

Bij fulfilmentcrowd, zijn we uw grootste cheerleaders, en we willen u een voorsprong geven waar we kunnen, dus we hopen dat u onze inzichten over TikTok's vermogen om uw eCommerce marketing strategie te stimuleren interessant vond.

Hier om te helpen

Ons team is er voor u

Als u vragen heeft of wilt praten met een lid van ons team, laat dan hieronder uw gegevens achter en wij nemen zo spoedig mogelijk contact met u op

fulfilmentcrowd heeft de contactinformatie die u ons verstrekt nodig om u op de hoogte te houden van onze fulfilmentdiensten en technologie. U kunt zich op elk gewenst moment afmelden voor deze communicatie. Voor informatie over hoe u zich kunt afmelden, evenals onze privacy praktijken en toewijding aan het beschermen van uw privacy, kunt u onze privacybeleid pagina bekijken.